Modernizuojame„Akmenės cemento“ gamybą

UAB „Montuotojas“ prisidės prie AB „Akmenės cemento“ gamybos modernizavimo projekto Naujojoje Akmenėje, diegiant emisijų mažinimo priemones.

„Akmenės cementas“ – viena iš didžiausių Baltijos šalyse ir vienintelė Lietuvoje bendrovė, gaminanti cementą. Klinkerio, kuris yra pagrindinis cemento komponentas, gamybos procesui reikalingas didžiulis kuro kiekis. Šiuo metu „Akmenės cemento“ pagrindinė kuro rūšis yra akmens anglis, kurios iki 2024 m. siekiama atsisakyti ir ją pakeisti alternatyviuoju kuru (kietuoju atgautuoju kuru). Lyginant su akmens anglimi – kietasis atgautasis kuras išskiria daugiau nei du kartus mažiau CO2, todėl ši kuro rūšis su savo panašiais šiluminės vertės parametrais į akmens anglį yra itin patraukli cemento pramonėje.

Norint deginti kietąjį atgautą kurą bendrovėje – buvo reikalinga atlikti modernizaciją ir įsidiegti reikiamą įrangą. Tuo tikslu „Akmenės cementas“ įgyvendina projektą „CO2 išmetimų mažinimas pakeičiant iškastinį kurą alternatyviu“ pagal Klimato kaitos programą, kurio metu bus sumontuota reikiama technologinė įranga, atlikti rangos darbai.

Projekto metu „Montuotojas“ modernizuos „Akmenės cemento“ gamybą: įrengs pamatus, pagamins ir sumontuos metalo konstrukcijas bei reikalingą įrangą, atliks izoliavimo, elektrotechnikos ir automatikos darbus.

Šiuo metu įrenginėjami dulkių siloso, rankovinio filtro, ventiliatoriaus rėmo ir dulkių vamzdyno atramų pamatai, gamyklose gaminamos metalo konstrukcijos bei įranga, statybvietėje surinkinėjamas dulkių silosas su atraminėmis konstrukcijomis, statybvietėje pradėta montuoti technologinė įranga.

Numatoma darbų pabaiga – 2023 m. I ketv.

Sekite mus

LinkedIn

Apie mus

„Montuotojas“ yra viena iš didžiausių inžinerinių sprendimų, pramoninių įrenginių gamybos, pramoninės statybos bei montavimo įmonių Lietuvoje, teikianti paslaugas visoje Europos Sąjungoje veikiančioms pramonės bei energetikos bendrovėms.

Categories