Prisidedame prie Vilniaus kogeneracinės jėgainės biokuro katilinės montavimo

UAB „Montuotojas“ prisidės prie Vilniaus kogeneracinės jėgainės (VKJ) biokuro katilinės montavimo projekto, kurį sudarys du kogeneracijos įrenginiai: pirmajame bus deginamos neperdirbamos komunalinės atliekos, o antrasis bus kūrenamas biokuru.

Komunalinių atliekų deginimo įrenginio elektrinė galia sieks 18 MW, o šiluminė galia – 53 MW.

Biokuro įrenginį sudarys du identiški biokuru kūrenami verdančio sluoksnio pakuros garo katilai ir viena garo turbina su apie 73 MW galios elektros generatoriumi, įskaitant 2 dūmų valymo sistemas kiekvienam katilui atskirai. Biokuro įrenginio elektrinė ir šiluminė galia sudarys atitinkamai 70 MW ir 174 MW.

Projekto metu „Montuotojas“ atliks biokuro katilinės statybų užbaigimo darbus: sumontuosime technologinę įrangą ir vamzdyną.

Numatoma darbų pabaiga – 2023 m. I ketv.

Viso VKJ projekto vertė sudaro 343 mln. EUR.

Nauja Vilniaus kogeneracinė jėgainė galės pagaminti apie 40 proc. Vilniaus centralizuotai tiekiamos šilumos. Ši jėgainė bus viena moderniausių ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje tiek pagal aplinkosauginius parametrus, tiek ir energetinį efektyvumą.

Sekite mus

LinkedIn

Apie mus

„Montuotojas“ yra viena iš didžiausių inžinerinių sprendimų, pramoninių įrenginių gamybos, pramoninės statybos bei montavimo įmonių Lietuvoje, teikianti paslaugas visoje Europos Sąjungoje veikiančioms pramonės bei energetikos bendrovėms.

Categories